התמונה הגדולה

פרק סיום העונה | הסוף של פייסבוק - חלק א׳

June 26, 2021 Aviad Ben-Yehuda & Nir Sabato Season 1
התמונה הגדולה
פרק סיום העונה | הסוף של פייסבוק - חלק א׳
Show Notes

לכבוד הפרק ה-10 של התמונה הגדולה, החלטנו ללכת הפעם על משהו שונה.

בפרק חגיגי לסיום העונה ה-1 (אחריה ניקח מעט הפסקה), לקחנו על עצמנו לנסות לתת תחזית ארוכת טווח על חברת פייסבוק. כמובן, אין לנו כדור קריסטל ויכול להיות שהתחזית הזאת ממש לא הולכת להתממש (היוש פרופ' גאלוואי). אבל, הטענה שלנו היא שבטווח הארוך, יש היתכנות גבוהה שפייסבוק תאבד את מעמדה הדומיננטי כאחת מעמודי התווך של חברות הטכנולוגיה העולמית, וזאת לנוכח האתגרים המרובים איתם היא מתמודדת. 

הפרק המלא יצא ארוך ולכן חילקנו אותו הפעם ל-2 חלקים. בחלק הראשון אנחנו נפרק את כאבי הראש של פייסבוק - דמוגרפיה משתנה של היוזרים שלה, העלייה של טיקטוק, המלחמה עם אפל והשינויים בשוק הפרסום הדיגיטלי, רגולציה והסנטימנט הציבורי. בחלק ב', שיצא בסמוך לפרק הזה, אנחנו נתאר את המהלכים האסטרטגיים שפייסבוק עושה כדי להגן על העמדה הדומיננטית שלה כיום.

מקווים שנהנתם מהפרק ושתישארו איתנו לחלק ב' שיצא מיד לאחר הפרק הזה.

אם יש לכם הצעות, שאלות, בקשות או הערות נשמח אם תזרקו לנו מילה בטוויטר, וכמו שהזכרנו בפרק הקודם, גם לנו יש פטריאון!  נודה לכם מאוד אם תתמכו בפודקאסט שלנו כדי שנוכל להמשיך להביא לכם את הסיפורים והאסטרגיות של חברות הטק המעניינות בעולם. השאיפה שלנו היא להמשיך להשקיע שעות במחקר לפני כל פרק, ובהמשך ליצור גם תכנים ייחודיים נוספים לתומכים. רק $5 דולר לחודש יעשו הבדל ענק. הרשמו כאן:
https://www.patreon.com/techstratpod

Support the show